Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

"Bir sorunu fark ettiysek, çözme sorumluluğu bizimdir." Tülin AKIN

Biz Kimiz?

TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti.
Tarımsal Sorunlara Bilişim Çözümleri

2004 yılında Türkiye’nin ilk Sosyal Tarım Platformu www.tarimsalpazarlama.com ve Tarımsal Haber Ajansı olan www.tarim.com.trile birlikte kurulan “Sosyal Girişim” şirketimizin amacı;

Teknolojinin kullanımını yaygınlaştırarak ve teknolojinin imkânlarını kullanarak, kırsal alanda yaşayan ve tarımsal üretimle uğraşan insanların bilgi ihtiyaçlarını gidermek, verimliliklerini, karlılıklarını arttırmak ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini yükseltmektir.

Gerçekleştirdiğimiz iş modellerinde Teknolojiye dayalı Tarımsal Eğitim, Sosyal Sorumluluk Projeleri, M2M, IoT, IOS, Android Uygulamalar, SMS, MMS, Web destekli Eğitim ve Tarımsal Teknolojileri de içine alan bir yapı ile çalışmaktadır.


Şirketimiz şu anda Türkiye’den 1 milyon 400 bin çiftçiye çözüm ortağı olan uluslararası firmalarla birlikte hizmet vermektedir.

İş modellerimiz 5 ülkede örnek alınarak Hindistan, Gana, Tanzanya, Kenya ve Yeniz Zellanda’da da uygulanmaya başlamıştır. Kurucumuz Tülin Akın TABİT Projelerinin uluslararası başarıları sonucunda 2014 yılında “Barış İçin İş” dalında Nobel’e aday gösterilmiştir.


Ekibimiz

 
 • Tülin AKIN

 • Tülin, 2003 yılında Akdeniz Üniversitesinde öğrenciyken Türkiye'nin ilk tarımsal iletişim ve e-ticaret sitesi olan www.tarimsalpazarlama.com'u kurarak ilk defa çiftçiyi bilişim teknolojileri ile buluşturdu. Ardından çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun kredi kartı, bilgisayar ve mobil teknolojileri geliştirerek hem mali hem teknolojik araçlara erişmelerini sağlayan projeler gerçekleştirdi.

  Tülin 12.000'e yakın köye ulaşarak tarımda teknoloji kullanımından sulamaya pek çok konuda eğitim verilmesini sağlayarak 1 milyon çiftçiye ulaşan çalışmalarla Türkiye'de bilgiye, iletişime ve teknolojiye kapalı ve uzak olan çiftçiyi bilişime yaklaştırmaya ve başarıya ulaşan projelerini dünyadaki çiftçilerin hizmetine sunmak için çalışmaya devam eden Tabit Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Firmasının Kurucu Ortağıdır.

  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 2009 Mezunu olan Tülin Akın, 2012 de Boğaziçi Üniversitesinde mikro MBA yapmıştır. Devamı

 • Coşkun YILDIRIM

 • Coşkun, 1980 yılı sonrasındaki çalışma kariyerinde Türkiye de bir çok büyüklükteki işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici kademelerinde bulundu.

  Tüm deneyimlerini ve birikimlerini 2004 yılından bu yana Tarım sektörüne yönelik sosyal iş modelleri üreten Tarımsal Pazarlama Ltd. Şti ne aktararak, şirketin Türkiye de ve Dünya da kabul gören ve ödüllendirilen projeler geliştirmesine katkıda bulundu.

  Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitiminin üzerine, Maliyet Muhasebesi, Eğitim Teknolojileri ve Kırsal alan sosyolojisi üzerine eğitimler aldı ve bu konularda uygulamalı olarak çalıştı.

 • Recep ŞİMŞEK

 • Recep Kariyerine, Sezai Türkeş Feyzi Akkaya (STFA) İnşaat A.Ş. de başladı. 15 sene Yurtdışı Projelerinde Mali İşler ve Mukavele tatbikat bölümlerinde yöneticilik yaptıktan sonra, yine başka bir Uluslararası İnşaat Şirketi olan TEKSER İnşaat da aynı görevlerde Yurtdışı Projelerinde bulundu.

  Bilgi ve tecrübesiyle 14 Temmuz 2010 yılında Tarımsal Pazarlama Ltd. Şti. ye katıldı. Halen Şirketin Mali ve İdari işler Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

  Bursa Üniversitesi (Uludağ) İktisadi Ticari İlimler Akademisinde eğitimini tamamlayan Recep, Bursa Erkek Lisesi mezunudur.

 • Arzu İNCEBACAK

 • Arzu, 1994 yılında Türk Philips Aydınlatma' da başladığı çalışma kariyerine Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş' de devam etmiş ve birçok büyüklükteki işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Profesyonel iş hayatına ara verdiği dönemde gönüllü olarak bir eğitim kurumunda okul, öğrenci veli arasındaki çalışmaları koordine eden, geliştirmeyi ve  özellikle geleceğin çalışanı olacak gençleri tanımayı hedefleyen çalışmalarda bulunmuştur.  

  2014 yılı itibari ile de tüm deneyim ve bilgilerini paylaşabileceği aynı zamanda sosyal girişimciliği ilke edinmiş olan TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri  Tic. Ltd. Şti. ' ye katıldı.

  Arzu, şirketimizde Teknoloji Direktörü olarak, proje yönetimi, teknoloji geliştirme yönetimi süreç ve CRM yönetimi konularında çalışmaktadır. Newport University İşletme mezunudur.

 • Emrah ATAKİŞİ

 • Emrah Kariyerine, Zen Sağlık ve Bilişim Hizmetlerinde, yazılım geliştirici olarak başlamıştır. Project House 360 derece Dijital Reklam ajansında junior yazılım geliştirici olarak görev almıştır.

  Şirketimizde yazılım geliştirici olarak çalışmaktadır.

  Sakarya üniversitesi Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlayan Emrah, Şişli EML Web Tasarım ve Programcılık bölümü mezunudur.

 • Osman Yılmaz

 • 2000 Yılında geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye bağlı kalan ve internet hayatına atılan Osman, Kariyerine 2007 Yılında Tarımsal Pazarlama şirketinde başlamıştır.

  İçerik yönetim ekibinde, Freelance gönüllü içerik geliştirme uzmanı olarak destek vermektedir. • Gülden COŞKUN

 • Gülden, 2000 yılında okul kantininde iş hayatına başlayıp öğretmen yardımcısı ,incir pakaketleme, tezgahtar gibi çok farklı sektörlerde çalışmıştır. Kurumsal bir şirkette ilk deneyimi olup şirketimizde hizmet personeli olarak görev yapmaktadır.
 • Murat AKÇOR

 • Murat, İş hayatına ilk olarak tarım bilincini geliştirmeyi amaçlayan, vizyonu geniş ve gelecek vadeden Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri(TABİT) şirketinde başlamıştır. Burada Mobil İçerik Editörü pozisyonunda halen devam etmektedir.

  2011 yılında Dumlupınar Üniversitesi Simav Yüksekokulu Organik Tarım Bölümünden mezun olduktan sonra dikey geçiş yaparak kazandığı Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur.

  2014 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimine devam etmektedir.

 • Akif KOÇ

 • Akif, İş hayatına 2000 yılında Ticaret Lisesini bitirdikten sonra Muhasebe bürosunda başlamış olup 2005 yılına kadar Muhasebe Personeli olarak çalışmıştır. 2005 yılından itibaren Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’nda Muhasebe Uzman Yardımcısı, Personel ve İdari İşler Sorumlusu ve Satın alma Sorumlusu olarak görev yapmış olup 2015 yılından İstifa ederek TABİDER Tarım Bilincini Geliştirme Derneği ile tanışmış olup Danışman olarak aramıza katılmıştır ve daha sonra TABİT şirketimizde Muhasebe biriminde göreve başlamıştır.

 • Mesrure ŞİMŞEK

 • Mesrure, Lisans öğrenimi Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Çocuk gelişimi bölümünde devam etmektedir. Bağarası Çok Programlı Lisesi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü'nden 2014 yılında mezun olmuştur. Orta öğrenimini Bıyıklı Orta Öğretim Okulu'nda 2010 yılında tamamlamıştır.

  Akıllı Köy Projesi'nde Akıllı Çocuklar Kulübü, Etkinlik Sorumlusu olarak görev almaktadır.