Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

"Bir sorunu fark ettiysek, çözme sorumluluğu bizimdir." Tülin AKIN

Biz Kimiz?

TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti.
Tarımsal Sorunlara Bilişim Çözümleri

2004 yılında Türkiye’nin ilk Sosyal Tarım Platformu www.tarimsalpazarlama.com ve Tarımsal Haber Ajansı olan www.tarim.com.trile birlikte kurulan “Sosyal Girişim” şirketimizin amacı;

Teknolojinin kullanımını yaygınlaştırarak ve teknolojinin imkânlarını kullanarak, kırsal alanda yaşayan ve tarımsal üretimle uğraşan insanların bilgi ihtiyaçlarını gidermek, verimliliklerini, karlılıklarını arttırmak ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini yükseltmektir.

Gerçekleştirdiğimiz iş modellerinde Teknolojiye dayalı Tarımsal Eğitim, Sosyal Sorumluluk Projeleri, M2M, IoT, IOS, Android Uygulamalar, SMS, MMS, Web destekli Eğitim ve Tarımsal Teknolojileri de içine alan bir yapı ile çalışmaktadır.


Şirketimiz şu anda Türkiye’den 1 milyon 400 bin çiftçiye çözüm ortağı olan uluslararası firmalarla birlikte hizmet vermektedir.

İş modellerimiz 5 ülkede örnek alınarak Hindistan, Gana, Tanzanya, Kenya ve Yeniz Zellanda’da da uygulanmaya başlamıştır. Kurucumuz Tülin Akın TABİT Projelerinin uluslararası başarıları sonucunda 2014 yılında “Barış İçin İş” dalında Nobel’e aday gösterilmiştir.


Ekibimiz

 
 • Tülin AKIN

  Tülin, 2003 yılında Akdeniz Üniversitesinde öğrenciyken Türkiye'nin ilk tarımsal iletişim ve e-ticaret sitesi olan www.tarimsalpazarlama.com'u kurarak ilk defa çiftçiyi bilişim teknolojileri ile buluşturdu. Ardından çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun kredi kartı, bilgisayar ve mobil teknolojileri geliştirerek hem mali hem teknolojik araçlara erişmelerini sağlayan projeler gerçekleştirdi.

  Tülin 12.000'e yakın köye ulaşarak tarımda teknoloji kullanımından sulamaya pek çok konuda eğitim verilmesini sağlayarak 1 milyon çiftçiye ulaşan çalışmalarla Türkiye'de bilgiye, iletişime ve teknolojiye kapalı ve uzak olan çiftçiyi bilişime yaklaştırmaya ve başarıya ulaşan projelerini dünyadaki çiftçilerin hizmetine sunmak için çalışmaya devam eden Tabit Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Firmasının Kurucu Ortağıdır.

  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 2009 Mezunu olan Tülin Akın, 2012 de Boğaziçi Üniversitesinde mikro MBA yapmıştır. Devamı

 • Coşkun YILDIRIM

  Coşkun, 1980 yılı sonrasındaki çalışma kariyerinde Türkiye de bir çok büyüklükteki işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici kademelerinde bulundu.

  Tüm deneyimlerini ve birikimlerini 2004 yılından bu yana Tarım sektörüne yönelik sosyal iş modelleri üreten Tarımsal Pazarlama Ltd. Şti ne aktararak, şirketin Türkiye de ve Dünya da kabul gören ve ödüllendirilen projeler geliştirmesine katkıda bulundu.

  Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitiminin üzerine, Maliyet Muhasebesi, Eğitim Teknolojileri ve Kırsal alan sosyolojisi üzerine eğitimler aldı ve bu konularda uygulamalı olarak çalıştı.

 • Nur KARATAŞ

  1973 İstanbul doğumlu olan Nur, İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi'nden 1990 yılında mezun olmuştur. 

  Maliyet Muhasebesi, Finansal Kriz Analizleri, Kalite Yönetimi, Dış Ticaret Eğitimi (İthalat/İhracat), Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 9001 eğitimlerini alarak, ilk iş hayatına Demirel Şirketler Gurubu'nda ve İş Bankası'nda stajer olarak başlamıştır. 

  Profesyonel iş hayatına Kumport, Arkas, Maersk Liman işletmelerinde muhasebe personeli olarak başlamış, daha sonra Sabancı Holding Yurtiçi ve Özbekistan ofislerinde Mali İşler Müdürlüğü'nden Genel Müdür Yardımcılığına atanmış ve yurtdışından döndükten sonra, Keskinoğlu Şirketler Grubu'nda Mali İşler Koordinatörlüğü yapmıştır.

  Türk Telekom TTNET Akdeniz Bölge Müdürlüğü'ne bağlı olarak Mali İşler Koordinatörlüğü görevinin ardından Akman Holding Meyve Suyu Fabrikalarının Genel Müdürlüğünü yapmış ve Albayraklar Şirketler Grubu'nda Mali Danışmanlık yapmıştır.

  Meslek hayatına insana dokunmak ve Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Şirketi'nde Vodafone Akıllı Köy Projesi'ne katkı sağlamak adına katılmış ve Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir.

 • Arzu İNCEBACAK

  Arzu, 1994 yılında Türk Philips Aydınlatma' da başladığı çalışma kariyerine Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş' de devam etmiş ve birçok büyüklükteki işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Profesyonel iş hayatına ara verdiği dönemde gönüllü olarak bir eğitim kurumunda okul, öğrenci veli arasındaki çalışmaları koordine eden, geliştirmeyi ve  özellikle geleceğin çalışanı olacak gençleri tanımayı hedefleyen çalışmalarda bulunmuştur.  

  2014 yılı itibari ile de tüm deneyim ve bilgilerini paylaşabileceği aynı zamanda sosyal girişimciliği ilke edinmiş olan TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri  Tic. Ltd. Şti. ' ye katıldı.

  Arzu, şirketimizde Teknoloji Direktörü olarak, proje yönetimi, teknoloji geliştirme yönetimi süreç ve CRM yönetimi konularında çalışmaktadır. Newport University İşletme mezunudur.

 • Recep ŞİMŞEK

  Recep Kariyerine, Sezai Türkeş Feyzi Akkaya (STFA) İnşaat A.Ş. de başladı. 15 sene Yurtdışı Projelerinde Mali İşler ve Mukavele tatbikat bölümlerinde yöneticilik yaptıktan sonra, yine başka bir Uluslararası İnşaat Şirketi olan TEKSER İnşaat da aynı görevlerde Yurtdışı Projelerinde bulundu.

  Bilgi ve tecrübesiyle 14 Temmuz 2010 yılında Tarımsal Pazarlama Ltd. Şti. ye katıldı. Halen Şirketin Mali ve İdari işler Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

  Bursa Üniversitesi (Uludağ) İktisadi Ticari İlimler Akademisinde eğitimini tamamlayan Recep, Bursa Erkek Lisesi mezunudur.

 • Emrah Atakişi

  Emrah Kariyerine, Zen Sağlık ve Bilişim Hizmetlerinde, yazılım geliştirici olarak başlamıştır. Project House 360 derece Dijital Reklam ajansında junior yazılım geliştirici olarak görev almıştır.

  Şirketimizde yardımcı yazılım geliştirici olarak çalışmaktadır.

  Sakarya üniversitesi Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlayan Emrah, Şişli EML Web Tasarım ve Programcılık bölümü mezunudur.

 • Osman Yılmaz

  2000 Yılında geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye bağlı kalan ve internet hayatına atılan Osman, Kariyerine 2007 Yılında Tarımsal Pazarlama şirketinde başlamıştır.

  İçerik yönetim ekibinde, Freelance gönüllü içerik geliştirme uzmanı olarak destek vermektedir.

 • Murat AKÇOR

  Murat, İş hayatına ilk olarak tarım bilincini geliştirmeyi amaçlayan, vizyonu geniş ve gelecek vadeden Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri(TABİT) şirketinde Mobil İçerik Editörü pozisyonunda başlamıştır. Şu anda İçerik Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.

  2011 yılında Dumlupınar Üniversitesi Simav Yüksekokulu Organik Tarım Bölümünden mezun olduktan sonra dikey geçiş yaparak kazandığı Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur.

  2014 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimine devam etmektedir.

 • Mesrure ŞİMŞEK

  Mesrure, Lisans öğrenimi Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Çocuk gelişimi bölümünde devam etmektedir. Bağarası Çok Programlı Lisesi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü'nden 2014 yılında mezun olmuştur. Orta öğrenimini Bıyıklı Orta Öğretim Okulu'nda 2010 yılında tamamlamıştır.

  Akıllı Köy Projesi'nde Akıllı Çocuklar Kulübü, Etkinlik Sorumlusu olarak görev almaktadır. 

 • Orhan KURT

  Orhan, Üniversiteden sonra Mulumulu Damla Sulama Fabrikasında Proje mühendisi olarak çalıştı. Bugüne kadar ki iş hayatında Ziraat Mühendisliğinin yanında Bilişim Teknolojileri dalı altında sektörün dev firmalarına hizmet veren çok uluslu Ozone İletişim  firmasında hem Türkiye hem Ukrayna operasyonunda   kariyerini olgunlaştırdı. Bilişim projelerinin başında gelen Fatih Projesinin ilk fazında 5 il 176 okul altyapı projesiyle proje yöneterek ilkler arasına girdi ve projeyi tamamlayıp teslim etti.

  Hem Ziraat hem de Teknoloji sektöründeki deneyim bilgi birikimine istinaden  TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş bünyesine katıldı.

  Orhan, Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Mühendisliği mezunu olup şirketimizde Tarım Teknolojileri Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır.

 • Nimet TEMEL

  Nimet, iş hayatına ilk olarak web tabanlı reklam hizmetleri pazarlayan reklam ajansında  halkla ilişkiler sorumlusu olarak başladı.

  Şuanda iş kariyerine Vodafone ve TABİT işbirliğiyle çiftçilerin ekonomik ve sosyal kalkınmasına destek olma hedefiyle Aydın'da hayata geçirilen Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde sosyal medya sorumlusu olarak devam etmektedir.

  2009 yılında Aydın Lisesi'nden mezun oldu.2014 yılında Gümüşhane Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirdi.

 • Nazife ÇAKIROĞULLARI

  1993 yılı Aydın doğumlu olan Nazife, 2016 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Kariyer hayatına çeşitli kurumlarda staj yaparak başlayan Nazife,  Güzelhisar gazetesinde muhabir olarak görev yaptı. Şimdi ise Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri şirketinde iş hayatına devam ediyor.

 • Ayşe TOK

  1994 yılında Aydın'da doğan Ayşe, liseyi Aydın ilinin Bağarası Çok Programlı Lisesi'nde okudu. Ön lisansını Kuyucak Meslek Yüksek Okulu'nda işletme yönetimini tamamladı. Lisansını Anadolu Üniversitesi'nde devam ettiren Ayşe, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nde satınalmadan sorumlu muhasebe elemanı olarak çalışmaktadır.

 • Hayriye EVREN

  Hayriye, 1994 yılında Aydında doğdu. İlköğretim ve liseyi yaşadığı şehir olan Aydın'da tamamladı. Üniversiteyi  Adnan Menderes Üniversitesi Koçarlı MYO Peyzaj Bölümü'nde okudu.

  Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri'nde Ziraat Teknikeri olarak işe başladı. Eğitim hayatını yeni bitiren Hayriye DGS ile geçiş yaparak eğitim seviyesini yükseltmek istiyor. Okulu yeni bitiren genç, dinamik, istek ve özenle işini severek yapıyor.

 • Süleyman ÇATAL

  Süleyman Çatal, iş hayatına aile çiftçiliği ile başlamıştır. Çiftçilik alanında kendisini geliştiren Süleyman Çatal, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha amiri olarak çalışmaktadır.

 • Ayhan IŞIK

  Tarıma yönelik çalışmaların içinde yer alan Ayhan, 14 sene şoförlük yapmıştır. İş hayatına TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak devam etmektedir.

 • Ahmet KARABOĞA

  İş hayatına esnaflık yaparak başlayan Ahmet, uzun bir süre kıraathane işletmeciliği yapmıştır. Kıraathane işletmeciliğin ardından mobilya sektöründe mobilya montaj elemanı olarak çalışmıştır. Şuanda kariyerine TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak devam etmektedir.

 • Ahmet YILDIZ

  Maliye Meslek Yüksek Okulu mezunu olan Ahmet, mecburi hizmetle Aydın'ın Koçarlı ilçesinde göreve başlamıştır. Açık öğretimden iktisat okuyarak kendini maliye alanında geliştiren Ahmet, Koçarlı Mal Müdürlüğü'nde gelir uzmanlığında çalışmıştır. İş hayatı kariyerine TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak çalışmaktadır.

 • Ali AKKURT

  1965 doğumlu İlkokul mezunu. İş hayatına çocukluğunda inşaatta çalışarak başlamıştır. Demircilik, inşaat yapı hazırlık aşamasında çalışmıştır. Çobancılık yapan Ali Akkurt'un Kurumsal bir şirkette ilk deneyimi TABİT Akıllı Tarım Teknoloji A.Ş 'tir. Saha personeli olarak çalışmaktadır.

 • Mestan YILDIZ

  2008 'de iş hayatına başlayan Mestan, ilk olarak turizm sektörüne yönelmiştir. 2016 yılına kadar turizm sektöründe garsonluk yapan Mestan, iş hayatına TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak devam etmektedir.

 • Emine GÜMÜŞ

  İş hayatına ilk olarak İzmir 'de başlayan Emine, özel bir şirketin üretim bölümünde başlamıştır. Aydın ilinin Koçarlı ilçesinin Kasaplar köyüne yerleşen Emine Gümüş, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. 'de hizmet personeli olarak görev yapmaktadır.

 • Nurcan ÇATAL

  Aydın ilinin Koçarlı ilçesinin Kasaplar köyünde yaşayan Nurcan Çatal, aile çiftçiliğini yaparak kendi ürünlerini yetiştirmiştir. Şu anda TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak çalışmaktadır.

 • Cemile IŞIK

  Evli ve 3 çocuk annesi olan Cemile, daha önce incir fabrikasında, bahçe işlerinde çalıştıktan sonra, kendi hayvanlarına bakmaya başladı. Şimdi ise Koçarlı Kasaplar Köyü'nde bulunan Vodafone Akıllı Köy projesinde saha personeli olarak görev yapmakta.

 • Emel YAMAÇ

  Tarımla ilgilenmeyi hobi haline getiren doğayı sevdiği için orman işletmede çam fidanı dikme işinde çalışmıştır. İş hayatı kariyerine TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak devam etmektedir.

 • Elif KALE

  1974 doğumlu olan Elif, iş hayatına Elmas Dış Ticaret'te incir yıkama ve paketleme bölümüne çalışmıştır. İş hayatı kariyerine TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak çalışmaktadır.

 • Elif KARAPINAR

  1967 doğumlu olan Elif Hanım, iş hayatına tarımda çalışarak başlayan Elif, fabrikada incir paketleme bölümünde çalışmıştır. Şuanda kariyerine TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak devam etmektedir.

 • Ahmet Cem Tereyağoğlu

  Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde lisans eğitimini 2007 yılında tamamladıktan sonra ODTÜ ve Kanada'da İngilizce eğitimi alan Ahmet Cem Tereyağoğlu, çalışma hayatına üniversite yıllarında Hürriyet Gazetesi ve Doğan Burda Dergi grubu bünyesinde başlamıştır. İş yaşamına gönüllü gazeteci olarak yer aldığı Genç-İz Dergisi'nde devam etmiştir. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nda çalıştığı 2009-2017 yılları arasında reklam yayınları koordinasyon sorumlusu, uluslararası yayın koordinasyon sorumlusu ve pazarlama uzmanı görevlerinde yer almıştır.

  1997 yılında başladığı profesyonel buz hokeyi yaşamında ülkemizi 18 yaş altı kategorisinde Dünya ve Avrupa Buz Hokeyi Şampiyonalarında temsil etmiştir. Spor kariyerinde 3 kez lig şampiyonluğu, gümüş ve bronz olmak üzere çok sayıda madalyası ile 2 kez kazandığı en iyi oyuncu ödülleri bulunmaktadır.

  Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Şirketi'nde iş geliştirme alanında kariyerine devam etmektedir.

 • Gülsüm Selbi

  Adnan Menderes Üniversitesi ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden 2015 yılında mezun olduktan sonra  aynı yıl tıbbı ve aromatik bitkiler bölümünde yüksek lisans öğrenimine başlamıştır. İş hayatına TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri'nde Ziraat Mühendisi olarak başlamış ve devam etmektedir.

 • Hacer Akçam

  Hacer 2002 yılında liseden mezun olduktan sonra babasının mesleği gereği Yurtdışına Almanya' ya gitti.1 yıl yabancı dil eğitiminden sonra Almancasını geliştirmek için kısa bir dönem gönüllü olarak anaokulunda çalıştı. Ardından 1 yıl işletme okudu.2007 yılında Türkiye' ye geri döndü. 2008-2011 yılları arasında babasıyla birlikte çalıştı.2011 yılında beylerbeyi güvenlik sistemlerinde üretim şefi olarak çalıştı. Şuanda Tabit A.Ş yönetim Asistanı ve etkinlik sorumlusu olarak çalışmaktadır.

 • Mustafa Ali Çaylan

  1994 yılında Aydın'ın Nazilli ilçesinde doğan Mustafa Ali, ilköğretim ve lise hayatını Nazilli'de tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Üniversite hayatı boyunca çocuk, gençlik, göç ve mülteci alanında hak temelli çalışan sivil toplum kuruluşlarında staj yapmış ve çeşitli gönüllülük faaliyetlerine katılmıştır. Bunun yanında uluslararası projelerde de aktif rol oynayıp mezun olduktan sonra Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı'na katılmış ve 6 ay boyunca Romanya'da çocuk ve gençlerle beraber çeşitli faaliyetler gerçekleştirmiştir.

  Şu anda da tarım bilincini geliştirmeyi amaçlayan ve çiftçilerin ekonomik ve sosyal kalkınması hedefiyle çalışmalar yapan Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri (TABİT) şirketinde kurucu asistanı pozisyonunda çalışmakta ve Tülin Akın'ın yaptığı çalışmalara destek olmaktadır.