Aydın Toplantısı Gerçekleşti

Akıllı Tarım nedir, tarımda dijitalleşme nasıl olmalıdır ve kırsaldaki yaşamı desteklemek için atılan ilk adım ne olmalıdır?

Kosgeb Aydın İl Müdürü Sadullah DÜLGER, Koçarlı Belediyesi Başkanı Nedim Kaplan, Türk Eximbank Aydın İrtibat Ofisi Temsilcisi Selda ATAY ve ICBC Turkey Bank A.Ş. Şube Müdürü Ebru NERGİZ Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Kurucu Ortağı Tülin Akın, Tabit A.Ş. YK Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım, Tabit A.Ş. İşletme Yöneticisi Cenap Bucurgat ve Tabit A.Ş. Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt ile kahvaltıda buluştular.

Yıldırım, konukları görmekten çok mutlu olduğunu dile getirdi. Kahvaltı sonrasında gerçekleşen toplantıda Tülin Akın, Tabit Projeleri ve çalışmaları hakkında konuklara anlattı.

En son hayata geçirilen Tabit Akıllı Çiftçi uygulaması ile çiftçiye ve kuruluşlara sağladığı kolaylıklara değinen Akın, bu uygulama sayesinde bir hastalık yada zararlının fotoğrafını ilettiğimizde kısa süre içinde mücadele yöntemi için uzmanların yanıtladıklarını dile getirdi.

Tabit A.Ş. olarak konukların tarım ve teknolojiye yönelik sorularını yanıtladılar. Alanlarında engin bilgilere sahip konuklar ile birlikte tarım alanında yapılabilecek çalışmalar üzerine değindiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir