Erasmus Koordinatörü Ortak Proje Teklifiyle Geldi

Almanya’da yaşayan Erasmus Koordinatörü Öğretmen Lütfi Salman, Vodafone Akıllı Köy’de incelemelerde bulunarak eğitim projelerine ev sahipliği yapılması için ortak proje hazırlanması talebinde bulundu.

Almanya’da yaşayan Erasmus Koordinatörü Öğretmen Lütfi Salman, Vodafone Akıllı Köy’deki çalışmaları yerinden görmek üzere kampüsümüze geldi. Burada TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, TABİT Teknolojiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım ve TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt ile bir araya gelen Salman, ardından Vodafone Akıl Köy Konferans Salonu’nda Orhan Kurt tarafından yapılan sunuma katılarak burada kullanılan tarımsal teknolojiler ve Vodafona Akıllı Köy’ün kuruluşundan bu yana meydana gelen gelişmelerle ilgili bilgilendirildi. Salman daha sonra Orhan Kurt tarafından gerçekleştirilen saha gezisine katılarak burada uygulanan tarımsal teknolojilerle ilgili görüş alıiverişinde bulundu. Dünya genelinde eğitim tabanlı projeler hazırlayarak hayata geçirdiğini belirten Salman, Türkiye’nin yapılan etkinliklerde yer almasını canı gönülden istediğini, bu amaçla TABİT Yönetimi ile Vodafone Akıllı Köy kampüsünde öğrencilere yönelik kırsal ve doğa çalışmaları gibi etkinlikler düzenlemek istediklerini kaydetti. Kampüsü ve çalışmaları incelediğini ve burada yapılan uygulamalarla birlikte tarımın yürütülmesinin, TABİT yönetimine öncü bir misyon kazandırdığını dile getiren Salman, proje hazırlıklarına başlayacağını kaydetti.

“ULUSLARARASI PLATFORMLARDA DA YERİMİZİ ALIYORUZ”     

TABİT Kurucu Ortağı ve Vodafone Akıllı Köy Kurucusu Tülin Akın ise konuşmasında daha önce çocuklara ve gençlere yönelik birçok etkinlik gerçekleştirildiğin kaydetti. Akıllı Köy kampüsünün geniş katılımlı etkinlikler düzenlemek için tüm imkanlara sahip olduğuna dikkat çekerek, “Daha önce de eğitim çalışmalarımızla uluslararası platformlarda yerimizi aldık. Birçok eğitim konferans ve seminerde online olarak yerimizi alıyoruz. Pandemi şartları elverdiği derecede etkinlikler düzenlemeyi bizler de arzu ediyoruz. Ancak gerek etkinlikler gerekse ziyaret kabulü açısından biz de bu süreçte oldukça temkinli ve kurallara uygun davranıyoruz. Kampüsümüzde teknolojilerin yenilenerek üretime uygulandığı tarım alanlarımız, Toplu Sağım Sistemi ile birlikte, burada etkinlikler de yapıyoruz. Misafirhanemiz, 200 kişilik konferans salonumuz, toplantı ve eğitimlerin yapılabileceği geniş açık alanda bugüne kadar birçok etkinlik gerçekleştirdik. TABİT yönetimi olarak proje tamamlandıktan sonra projeyi günün şartlarına göre değerlendireceğiz. Sizi misafir etmekten mutluluk duyduk ortak projede çalışmaktan memnuniyet duyarız ” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir