PROGEN Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Özbuğday Vodafone Akıllı Köy’ de!

PROGEN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Özbuğday ve PROGEN ekibi Vodafone Akıllı Köy’ ü ziyaret etti.

PROGEN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Özbuğday, PROGEN A.Ş. Ar-Ge Müdürü Batuhan Akgöl, PROGEN A.Ş. Ege Bölge Müdürü Bekir Abay ve PROGEN A.Ş. Aydın Bölge Temsilcisi Erdem Işık Vodafone Akıllı Köy’ e gerçekleştirdikleri ziyarette Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt ve Tabit A.Ş. Muhasebe Sorumlusu Necdet Güvenç ile bir araya geldiler. Gerçekleştirilen ziyarette Vodafone Akıllı Köy projesinde yapılan çalışmalar aktarılırken PROGEN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Özbuğday ile keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

PROGEN Lima çeşidi pamuklarımız kısa bir süre önce Vodafone Akıllı Köy’ de üretim alanında yerini almıştı ve Netafim Damla Sulamalı pamuk yetiştiriciliğinde bir ar-ge çalışmamız olduğunu ifade eden Kurt, PROGEN ile birlikte yapılan çalışmayı yerinde görmeleri için davet etti. Üretim alanındaki pamukları yerinde inceleyen PROGEN Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Özbuğday, az zamanda bu kadar hızlı ve kaliteli gelişim sağlayan pamukların olumlu açıdan gelişimlerinin gayet iyi gittiğini ve damla sulama ile pamuk gelişiminde yaşanan değişimi gözler önüne serdiğini ifade etti. Kurt, bu yıl iklim değişikliklerinde yaşanan farklılaşma ile üretimde birçok zorluk çıktığını fakat üretimde aldığımız önlemler ile hepsinin üstesinden geldiğimizi ifade etti.

Başarılı Çalışmaları Diğer Çiftçilerde Üretim Alanında Mutlaka Kullanmalı

PROGEN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Özbuğday, yapılan çalışmayı yerinde görüp inceledi. Üretim alanında yetiştirilen PROGEN Lima çeşidi pamuklarımızın gelişiminin damla sulama ve Vodafone Akıllı Köy’ de bulunan sensörlerimizin doğru sulama ve gübreleme yapmamıza yardımcı olduğunu ifade eden Kurrt’ un sözleri üzerine PROGEN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Özbuğday, çalışmaları çiftçilerinde kullanıp, yararlanması gerektiğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir