Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vodafone Akıllı Köy’ de!

Aydın İli’ nin Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeki Berhuni, Ziraat Mühendisi Gülsüm Adam, Ziraat Teknikeri Recep Küllüoğlu, Tarım İşçisi Halit Yaşlak ve Stajer Elif Berhuni, Aydın’ın Koçarlı ilçesindeki Vodafone Akıllı Köy’deki çalışmaları yerinde görmek amacıyla Vodafone Akıllı Köy’ ü ziyaret etti.

Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri’ nin başarılı projelerinden Vodafone Akıllı Köy Projesi’ ne gerçekleştirilen ziyarette İçerik Yöneticisi/ Ziraat Mühendisi Murat Akçor Proje hakkında ön bilgilendirme ve tanıtımlarda bulundu.
Sunum sonrasında Proje Yöneticilerinden Coşkun Yıldırım, detaylı bilgilendirmelerde bulundu ve Sayın Zeki Berhuni ve ekibinden gelen soruları yanıtladı. Yıldırım, proje ile hede kitlesi olan küçük aile çiftçilerine yönelik yaptığı çalışmalardan bahsetti. Özellikle kadın çiftçilerin tarımdaki rolüne önem veren Yıldırım, Vodafone Akıllı Köy Projesi ile ilk olarak gerçekleştirdikleri “Kendi ürününü kendin yetiştir” çalışması ile proje kampüsünde çalışmaya katılım sağlayan kadın çiftçilerimize destek olmak amacıyla Tabit ekibinin yürüttüğü çalışmalara ve böylelikle gelir elde etmelerinde yardımcı olduklarını anlattı.
Tabit A.Ş. Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt, konuklara Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasında teknik gezi düzenledi ve yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgilendirmelerdee bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir