Tülin AKIN (Kurucu Ortak)

1,5 milyon çiftçiye ulaşan organizasyonlarla Türkiye'de bilgiye, iletişime ve teknolojiye kapalı ve uzak olan çiftçiyi bilişime yaklaştırmaya ve başarıya ulaşan projelerini dünyadaki çiftçilerin hizmetine sunmak için çalışmaya devam eden TABİT'in Kurucu Ortağıdır. Akdeniz Üniversitesi Tarımsal Pazarlama Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 2009 Mezunu olan Tülin Akın, 2012 de Boğaziçi Üniversitesinde mikro MBA yapmıştır. 2018 Davos'ta Dünya'nın en başarılı sosyal girişimcisi seçilmiştir. (WEF)

Coşkun YILDIRIM (Kurucu Ortak)

1980 yılı sonrasındaki çalışma kariyerinde büyük ölçekli işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici kademelerinde bulundu. Deneyimlerini ve birikimlerini 2004 yılından bu yana Tarım sektörüne yönelik sosyal iş modelleri üreten TABİT'e aktararak, şirketin Türkiye de ve Dünya da kabul gören ve ödüllendirilen projeler geliştirmesine katkıda bulundu. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimi, Maliyet Muhasebesi, Eğitim Teknolojileri ve Kırsal alan sosyolojisi üzerine eğitimler aldı. Köye yerleşecek veya tarıma yatırım yapacaklar için rehber kitap olan ÇİFTÇİLİK 101-Benden Çiftçi Olur Mu? ve Başlatan Olmak kitaplarını kaleme aldı.

Devrim ALTINKURT (Yazılım Bölüm Başkanı)

Devrim, Fırat Tek. Eğt. Fak. Bilgisayar bölümü mezunu olduktan sonra Bahçeşehir F.B.E. Bilgi Teknolojileri'nde master yapan Devrim, 20+ yıldır web tabanlı yazılım projeleri ile ilgili önemli projelerde çalışmalar yapmıştır. TABİT kuruluşundan bugüne geliştirdiği projeler TABİT in bilişim alt yapısını oluşturmuş ve TABİT’in bugünlere gelmesinde önemli katkılar sağlamıştır ve her adımında yeni projelerde katkı sağlamaya devam etmektedir. MCPD ve MCT uvanlarına sahip olan Devrim, aynı zamanda çalışmalarına MEB'e bağlı bir okulda Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak devam ettirmekte ve bilgilerini yeni nesillere aktararak geleceğe katkıda bulunmaktadır.

Gülsüm SELBİ KOCAMAN (Vodafone Akıllı Köy Yöneticisi)

Gülsüm, Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Bölümünde yüksek lisans öğrenimine başlamıştır. İş hayatına TABİT’te staj yaparak başlamış bölüm mezunu olduktan sonra Ziraat Mühendisi olarak devam etmiş görevdeki başarılı çalışmaları nedeni ile Bitkisel Üretim Sorumlusu olarak başladığı görevini Vodafone Akıllı Köy Yöneticisi olarak sürdürmekte.

Orhan KURT (AR-GE Müdürü)

Orhan, SDÜ Ziraat Mühendisliği Tarımsal Yapılar Sulama Mezunudur. Bir Damla Sulama Fabrikası'nda Proje Mühendisi olarak çalıştıktan sonra ufkunu daha genişleteceğine inandığı bilişim sektöründe Ozone İletişim’de Milli Eğitim Bakanlığı, Türktelekom, Innova, Teknosa, Huawei, Vodafone, Turkcell, gibi büyük firmalara yapılan çalışmalarda proje yöneticisi olarak görev aldı. Ukrayna'da Kiev ve Kharkov'da 16 adet bölge Ofisiyle Huawei ile çalışmalarının Tüm IT altyapısını Türkiye'den yönetti. Çalışma hayatında edindiği teknolojik deneyimleri, Eğitimini aldığı Ziraat Mühendisliği ile birleştirebileceği TABİT’te AR-GE Müdürü olarak görev almaktadır.

Hayriye GÜRSOY (Uluslararası Projeler Koordinatörü)

Hayriye, ODTÜ Fizik bölümü mezunu olduktan sonra kariyerine, Ankara’ da yazılım uzmanı olarak başladı. TAI – Turkish Aerospace Industries (TUSAŞ – Türkiye Uçak Sanayii AŞ ) de Sistem destek uzmanı, Windows NT, Domain Controller, Active Directory, Single Sign-on, MS Exchange, Symantec arşivleme vb. yazılımlarının kurulumunu gerçekleştiren ekibe liderlik yapan F-16, Boeing, Sikorsky helikopteri vb. malzeme üretim süreçlerini gerçekleştiren TAI şirketinin Bilgi teknolojileri ekibinde başarılı projelere imza attıktan sonra 2021 Aralık ayı itibari ile Bilgi Teknolojileri alanındaki birikimlerini tarım sektöründe değerlendirmek, tarımsal üretim ve gıda tedarik zincirinin iyileştirilmesi projelerine liderlik etmek üzere Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri AŞ’de Uluslararası projelerden sorumlu yönetici olarak göreve başlamıştır.

Münevver Rabia AKILLI (Dijital Medya İçerik Editörü)

Münevver, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Mezunudur. İş Hayatına TABİT A.Ş de staj yaparak başlamıştır ve mezun olmasının ardından doğup yaşadığı yer olan Aydın'da Koçarlı Kasaplar köyünde kurulan Vodafone Akıllı Köy de Dijital Medya İçerik Editörü olarak çalışmaya devam etmektedir. Kendini devamlı geliştirmekte olan Münevverin hedefi TABİT AŞ.'nin uluslararası ilişkilerini yöneterek diğer ülkelere yayılmasını sağlamaktır.

Filiz YÖRÜK (Muhasebe Sorumlusu&Matematik Öğretmeni)

TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş Muhasebe Departmanımızda görevli olan 1986 Hollanda doğumlu Filiz Yörük, Yaşar Üniversitesi Matematik bölümü mezunu olup formasyon almış ve eş zamanlı olarak Vodafone Akıllı Köy' ün çocuk gezi, eğitim ve etkinliklerini planlamaktadır.

Ali AKKURT (Tarımsal Üretim Personeli)

1965 doğumlu İlkokul mezunu olan Ali Akkurt, İş hayatına çocukluğunda inşaatta çalışarak başlamıştır. Demircilik, inşaat yapı hazırlık aşamasında çalışmıştır. Çobanlık yapan Ali Akkurt'un Kurumsal bir şirkette ilk deneyimi TABİT 'tir. TABİT'te Tarımsal Üretim personeli olarak çalışırken aynı zamanda Vodafone Akıllı Köy'ün taş fırın gibi inşaat ve dekorasyon işlerini de severek yapmaktadır.

Ahmet KARABOĞA (Saha Personeli)

İş hayatına esnaflık yaparak başlayan Ahmet, uzun bir süre kıraathane işletmeciliği yapmıştır. Kıraathane işletmeciliğin ardından mobilya sektöründe mobilya montaj elemanı olarak çalışmıştır. Şuanda iş hayatına TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak devam etmektedir.

Emine GÜMÜŞ (Mutfakların Sultanı)

İş hayatına eşinin vefat etmesinden sonra ilk olarak İzmir 'de başlayan Emine, özel bir gıda şirketin üretim bölümünde başlamıştır. 3 çocuk annesi olan Emine, kendi evinin de bulundığı Aydın ilinin Koçarlı ilçesinin Kasaplar köyünde kurulan Vodafone Akıllı Köy Projesine katılarak bir çok ürünümüzü ve yemeklerimizi köy usulu ile hazırlayan Emine hayatımıza lezzet katmıştır.

Abdullah AKKURT (Toplu Sağım Sistemi Sağımcısı)

1991 yılında Aydın’ da doğup büyüyen Abdullah Akkurt, küçüklüğünden bu yana baba mesleği olan hayvancılık ve çiftçilik ile uğraşmaktadır. Abdullah Akkurt, Tabit Bilişim Şirketinde Sağımhane sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Hasan ÇİNAR (Makam Şoförü)

30 Ekim 1980 Hamburg Almanya doğumlu olan Hasan Çinar, 1997' de Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ nden mezun olmuştur. 2001 yılında askerliğini tamamladıktan sonra 2018 yılına kadar kendi kuyumcu dükkanını işletiyordu. 2020 yılından bu yana Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş.’ de makam şoförü olarak çalışmakta.

İş Ortaklarımız

Projelerimize en başından inanan, destek veren, alt yapı sağlayan iş ortaklarımız