Tülin AKIN (Kurucu Ortak)

1,5 milyon çiftçiye ulaşan organizasyonlarla Türkiye'de bilgiye, iletişime ve teknolojiye kapalı ve uzak olan çiftçiyi bilişime yaklaştırmaya ve başarıya ulaşan projelerini dünyadaki çiftçilerin hizmetine sunmak için çalışmaya devam eden TABİT'in Kurucu Ortağıdır. Akdeniz Üniversitesi Tarımsal Pazarlama Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 2009 Mezunu olan Tülin Akın, 2012 de Boğaziçi Üniversitesinde mikro MBA yapmıştır. 2018 Davos'ta Dünya'nın en başarılı sosyal girişimcisi seçilmiştir. (WEF)

Coşkun YILDIRIM (Teknolojiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi)

1980 yılı sonrasındaki çalışma kariyerinde büyük ölçekli işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici kademelerinde bulundu. Deneyimlerini ve birikimlerini 2004 yılından bu yana Tarım sektörüne yönelik sosyal iş modelleri üreten TABİT'e aktararak, şirketin Türkiye de ve Dünya da kabul gören ve ödüllendirilen projeler geliştirmesine katkıda bulundu. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimi, Maliyet Muhasebesi, Eğitim Teknolojileri ve Kırsal alan sosyolojisi üzerine eğitimler aldı. Köye yerleşecek veya tarıma yatırım yapacaklar için rehber kitap olan ÇİFTÇİLİK 101-Benden Çiftçi Olur Mu? kitabını kaleme aldı.

Devrim ALTINKURT (Yazılım Bölüm Başkanı)

Devrim, Fırat Tek. Eğt. Fak. Bilgisayar bölümü mezunu olduktan sonra Bahçeşehir F.B.E. Bilgi Teknolojileri'nde master yapan Devrim, 20+ yıldır web tabanlı yazılım projeleri ile ilgili önemli projelerde çalışmalar yapmıştır. TABİT kuruluşundan bugüne geliştirdiği projeler TABİT in bilişim alt yapısını oluşturmuş ve TABİT’in bugünlere gelmesinde önemli katkılar sağlamıştır ve her adımında yeni projelerde katkı sağlamaya devam etmektedir. MCPD ve MCT uvanlarına sahip olan Devrim, aynı zamanda çalışmalarına MEB'e bağlı bir okulda Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak devam ettirmekte ve bilgilerini yeni nesillere aktararak geleceğe katkıda bulunmaktadır.

Gülsüm SELBİ KOCAMAN (Bitkisel Üretim Sorumlusu)

Gülsüm, Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Bölümünde yüksek lisans öğrenimine başlamıştır. İş hayatına TABİT’te staj yaparak başlamış bölüm mezunu olduktan sonra Ziraat Mühendisi olarak devam etmiş görevdeki başarılı çalışmaları nedeni ile Bitkisel Üretim Sorumlusu olarak görevini üstlenmiştir.

Orhan KURT (AR-GE Müdürü)

Orhan, SDÜ Ziraat Mühendisliği Tarımsal Yapılar Sulama Mezunudur. Bir Damla Sulama Fabrikası'nda Proje Mühendisi olarak çalıştıktan sonra ufkunu daha genişleteceğine inandığı bilişim sektöründe Ozone İletişim’de Milli Eğitim Bakanlığı, Türktelekom, Innova, Teknosa, Huawei, Vodafone, Turkcell, gibi büyük firmalara yapılan çalışmalarda proje yöneticisi olarak görev aldı. Ukrayna'da Kiev ve Kharkov'da 16 adet bölge Ofisiyle Huawei ile çalışmalarının Tüm IT altyapısını Türkiye'den yönetti. Çalışma hayatında edindiği teknolojik deneyimleri, Eğitimini aldığı Ziraat Mühendisliği ile birleştirebileceği TABİT’te AR-GE Müdürü olarak görev almaktadır.

Münevver Rabia AKILLI (Dijital Medya İçerik Editörü)

Münevver, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Mezunudur. İş Hayatına TABİT A.Ş de staj yaparak başlamıştır ve mezun olmasının ardından doğup yaşadığı yer olan Aydın'da Koçarlı Kasaplar köyünde kurulan Vodafone Akıllı Köy de Dijital Medya İçerik Editörü olarak çalışmaya devam etmektedir. Kendini devamlı geliştirmekte olan Münevverin hedefi TABİT AŞ.'nin uluslararası ilişkilerini yöneterek diğer ülkelere yayılmasını sağlamaktır.

Filiz YÖRÜK (Muhasebe Sorumlusu&Matematik Öğretmeni)

TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş Muhasebe Departmanımızda görevli olan 1986 Hollanda doğumlu Filiz Yörük, Yaşar Üniversitesi Matematik bölümü mezunu olup formasyon almış ve eş zamanlı olarak Vodafone Akıllı Köy' ün çocuk gezi, eğitim ve etkinliklerini planlamaktadır.

Tuna DİPÇİN (Proje Planlama ve Araştırma)

Tuna Dipçin, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olmasıyla birlikte Türkiye'de ve Avrupa'da teknoloji girişimciliği ekosisteminin içinde yer almıştır. Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenciyken Türkiye'deki ilk teknoloji girişimciliği odaklı öğrenci kulübünün kurucularından birisi olmuş, 2014'te Türkiye'nin ilk teknoloji girişimciliği odaklı öğrenci kulübü ağını bir yatırım firması için kurmuştur. Tarımsal kalkınma üzerine çalışmaya başlamadan önce, mobil reklam endüstrisinde yer alan Tuna Dipçin, Türkiye'nin ilk mobil işletmelere yönelik hızlandırma programını bir banka partnerliğiyle hayata geçiren ekipte yer almış, aynı süreçte Almanya Bölgesi'nde iş geliştirme sorumluluğunu üstlenmiştir. Teknoloji girişimlerinin sağlıklı büyümesi üzerine uzmanlık geliştirmeye devam eden Tuna, Tabit A.Ş.' de Proje Planlama ve Araştırma alanında çalışmaktadır.

Ali AKKURT (Tarımsal Üretim Personeli)

1965 doğumlu İlkokul mezunu olan Ali Akkurt, İş hayatına çocukluğunda inşaatta çalışarak başlamıştır. Demircilik, inşaat yapı hazırlık aşamasında çalışmıştır. Çobanlık yapan Ali Akkurt'un Kurumsal bir şirkette ilk deneyimi TABİT 'tir. TABİT'te Tarımsal Üretim personeli olarak çalışırken aynı zamanda Vodafone Akıllı Köy'ün taş fırın gibi inşaat ve dekorasyon işlerini de severek yapmaktadır.

Ahmet KARABOĞA (Saha Personeli)

İş hayatına esnaflık yaparak başlayan Ahmet, uzun bir süre kıraathane işletmeciliği yapmıştır. Kıraathane işletmeciliğin ardından mobilya sektöründe mobilya montaj elemanı olarak çalışmıştır. Şuanda iş hayatına TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak devam etmektedir.

Emine GÜMÜŞ (Mutfakların Sultanı)

İş hayatına eşinin vefat etmesinden sonra ilk olarak İzmir 'de başlayan Emine, özel bir gıda şirketin üretim bölümünde başlamıştır. 3 çocuk annesi olan Emine, kendi evinin de bulundığı Aydın ilinin Koçarlı ilçesinin Kasaplar köyünde kurulan Vodafone Akıllı Köy Projesine katılarak bir çok ürünümüzü ve yemeklerimizi köy usulu ile hazırlayan Emine hayatımıza lezzet katmıştır.

İş Ortaklarımız

Projelerimize en başından inanan, destek veren, alt yapı sağlayan iş ortaklarımız