TABİT Yönetimi Vali Aksoy’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Vodafone Akıllı Köy Kurucusu ve TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın ve TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın ve TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt, Kocaeli Valiliği görevini yürütmekte iken geçtiğimiz aylarda Aydın Valiliği görevine atanan Vali Hüseyin Aksoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sırasında Vali Aksoy’a Vodafone Akıllı Köy’deki tarımsal alanlarda uygulanan tarımsal teknolojileri anlatan Akın, Vodafone Akıllı Köy Projesi’yle Türkiye’deki tüm köyler için bir model oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti. Çiftçiliği yeniden tercih edilen bir meslek haline getirmek için ürün verimi ve kalitesini artırmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Akın, “Asıl amacımız kırsal yaşamı kolaylaştırmak ve sosyal yaşamın kırsalda da devamlılığı. Tarımsal teknolojilerle çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve üretimde verimi artırmak için çalışıyoruz. Dolayısıyla da kazancı artan çiftçilerimiz, kente göç etme ihtiyacı duymayacak” dedi.

Geleneksel tarım ve hayvancılıkta uygulanan tarımsal teknolojilerle ürün kalitesinin büyük oranda artırıldığını kaydeden Akın, Vodafone Akıllı Köy’ün dünyanın birçok ülkesinde model olarak uygulanmaya başladığını dile getirerek, yerel yönetimlerin desteğinin projenin devamlılığı açısından büyük önem taşıdığının altını çizdi. Vali Aksoy ise Akın ve Kurt’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, ülkemizde tarım ve hayvancılıkta tarımsal teknolojilerin kullanılmasının çiftçiler için kolaylık olduğunu belirterek, “Böyle güzel bir projeyi hayata geçirdiğiniz için TABİT yönetimi olarak sizleri tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum. En yakın zamanda ziyaret etmek ve çalışmaları yerinde görmek isterim” dedi. Ziyaret sonrasında TABİT Yönetimi tarafından Vodafone Akıllı Köy’de tarımsal teknolojilerle üretilen organik ürünlerden oluşan hediye paketi Vali Aysoy’a takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir