Sebze ve meyve taşıma kasalarının temizlenmesi ve taşınması aşamasında yenilikçi bir yaklaşım ile katlanabilir kasa üreten Demir Sabancı yatırımı Odessa polymer ile şirketimizin projesi gerçekleşmiştir… 

Odesa Polimer, Türkiye’nin ilk ve tek geri dönüştürülebilir, katlanabilir kasalarını üretmekte ve ihraç etmektedir. Bu yeniden kullanılabilir kasalar, çevresel duyarlılıkları ve hijyene katkıları, nakliye ve depolama sırasında yer ve maliyet tasarrufları nedeniyle oldukça popüler hale gelmiştir.

Ağustos 2005’te kurulan ve 2006 yılının Mart ayında seri üretime başlayan Odesa Polimer, Düzce Sanayi Bölgesi’ndeki 20.000 m2’lik modern tesisinde en son teknolojiye sahip katlanabilir kasalar üretmektedir.

Üretim tesisi tüm büyük şehirlere yakındır. Nitelikli işgücü ve son derece gelişmiş altyapısı ile birleştirilen bu lojistik avantaj, onu cazip bir yatırım merkezi haline getiriyor.

Ayrıca, iç piyasadan gelen talebin karşılanması. Son yıllarda Odesa Polimer dış ticaret ilişkilerini geliştirmeyi başardı ve ürünlerini Yunanistan, Gürcistan, Slovenya, Bosna, Almanya ve İsrail gibi çeşitli ülkelere ihraç etti.