Tabit Smart Farming - Coşkun Yıldırım, TV35 Yayınında!

Coşkun Yıldırım, TV35 Yayınında!

Coşkun Yıldırım, TV35 Yayınında!

 

Coşkun Yıldırım, TV35 Yayınında!

Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun YILDIRIM TV35’in “Tarım 4.0” isimli programına katıldı. Programda TV35 Sunucusu Prof Dr. Meltem ONAY, Yıldırım’ a Tarım, hayvancılık, teknoloji, Tarım 4.0 alanlarında sorular yöneltti.

FAO Raporuna Göre Sonu Açlık ve Kaos!

Yıldırım, dünyanın her yerinde çiftçiliğin zor olduğunu ama eğer çiftçi üretmekten vazgeçerse çok durumda kalınacağını dile getirdi. FAO raporlarına göre; ürettiklerimizi hasat edemezsek, kaynaklarımızı tüketmeye gidersek,topraklarımızı konutlaşmaya ve sanayiye ayırırsak açlık ve kaosun başlanacağını gösteriyor. Artık çiftçiye lütfen üret demeye başlayabiliriz.

15000 yıldır insanlar cep telefonsuz ve arabasız yaşamışlar fakat insan doğası gereği sadece 20 gün aç kalabiliyor ve 6 gün susuz kalabiliyor o yüzden gıdanın yeri çok önemlidir. Biz Akıllı Köy’ ü kurmaya karar verdiğimizde ve projeyi hayata geçirdiğimizde çiftçiliğin zor bir meslek olduğunu bilmenin yanı sıra yaşayarak öğrendik.

Tarımda Teknoloji ve Verimlilik Nedir?

Dünyanın en güzel ve en karlı işlerinden bir tanesi çiftçiliktir. Bir karpuz çekirdeğinden daha fazla tohum kazanıyoruz, ancak kazanmıyoruz diyenlerin daha fazla hesap yapması lazım ve köyde yaşama sağlanacak olan entegrasyonuna katkı sağlamak lazım. Tarımda Teknoloji kullanımı artan verimlilik ve zaman tasarrufu sağlar. Tarımda teknoloji kullanımı adına Vodafone Akıllı Köy Projemizde geliştirdiğimiz sensör ve ar-ge çalışmaları ile çiftçinin hayatını kolaylaştırabileceğimiz teknolojik çalışmalar sürdürüyoruz.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.