Tabit Smart Farming - Gençler ve Sosyal Girişimciler Müze Gazhane’de Buluştu

Gençler ve Sosyal Girişimciler Müze Gazhane’de Buluştu

Gençler ve Sosyal Girişimciler Müze Gazhane’de Buluştu

 

Gençler ve Sosyal Girişimciler Müze Gazhane’de Buluştu

Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur’un vefatının altıncı yılı vesilesiyle gençler ve sosyal girişimcilerin “Hayata Değer” buluşmasında Müze Gazhane’de bir araya geldi.

 

30 Mayıs Pazartesi günü Müze Gazhane’de düzenlenen ‘Hayata Değer’ buluşmasında ilham verici konuşmalar, atölye çalışmaları, deneyim alanları ve sosyal girişimcilerin bir araya geleceği pazar yeri yer aldı.

 

Sosyal girişimciler ve sosyal girişimcilik alanıyla tanışmak isteyen gençleri bir araya getirecek ‘Hayata Değer’ buluşması, ’Birlikte, Bir İlkte’ sloganıyla 10.30 – 18.30 saatleri arasında gerçekleşti. Halka açık olarak gerçekleşecek buluşma, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay’ın açılış konuşmasıyla başladı. Sosyal girişimciliğin nabzının atacağı buluşmada; Kurucumuz Tülin Akın, Onaranlar Kulübü Kurucu Ortakları Doğukan Güngör ve Ufuk Emin Akengin, Erişilebilir Her Şey Kurucu Ortakları Seben Ayşe Dayı ve Serim Berke Yarar, Sen De Gel Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil, Adım Adım ve Açık Açık Derneği’nin Kurucularından Prof. Dr. Itır Erhart, Hayata Sarıl Derneği’nin Kurucusu Ayşe Tükrükçü, Bego Jeans Kurucusu Bego Demir, Bilim Virüsü Kurucusu Şule Yücebıyık, Anlatan Eller Kurucusu Pelin Baykan, Tospaa girişiminin Kurucusu Alp Ar, Kadınların Elinden Kurucusu Mustafa Alp Dumrul gibi sosyal girişimcilik ve sivil toplum dünyasının önde gelen isimleri ilham verici konuşmalarıyla deneyimlerini paylaştı.

 

Ana sahnede; Eşitsizliklerin Azaltılması için Adımların Çoğalması, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ekseninde Sosyal İnovasyon, Sorumlu Tüketim ve Üretim Kimin Sorumluluğu ve Hedefler için Ortaklık, Hayaller için İş birliği gibi toplumu ve dünyayı yakından ilgilendiren konu başlıkları masaya yatırıldı.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.