Tabit Smart Farming - AYGİAD Projesi Amsterdam’da Görüşüldü

AYGİAD Projesi Amsterdam’da Görüşüldü

AYGİAD Projesi Amsterdam’da Görüşüldü

 

AYGİAD Projesi Amsterdam’da Görüşüldü

Aydın Genç İş İnsanları Derneği’nin (AYGİAD) AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu’nun Desteklenmesi Hibe Programı-VI (CSD-VI) kapsamında sosyal girişimcilik projesi başarılı bulunup yürütülen ‘Sosyal Girişimciliği Geliştirmek İçin Yenilikçi Yaklaşım’ (Innovative Approach for Developing Social Entrepreneurship) projesinin Amsterdam Çalışma Ziyareti gerçekleştirildi.

Jungle Amsterdam’da gerçekleşen çalışma ziyaretine Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, AYGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Utku Uyanık ve yönetim kurulu üyeleri, proje ortakları (AGİKAD) Aydın Girişimci Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Senem Bircan ve üyesi Efsun Alp, Hollanda’dan International Labour Association (ILA) Mehmet Altunbaş ve İsveç’ten Integration for All ( IFALL) Necmettin Meletli ve Sandra Lamptey, Sosyal Etki ve Yenilikçi Eğitim Derneğinden (SOYED) Emre Özceylan, Ekin Yılmaz, TABIT Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt, Aydın Valiliği’nden Reyhan Gülpınar katıldı.

Girişimcilik Uygulamaları Aktarıldı

Programda, 1 Nisan 2021-1 Haziran 2022 tarihleri arasında 15 ay süre ile uygulanacak olan Aydın, Hollanda ve İsveç’te yürütülen projede gelinen nokta aktarıldı. Hollanda’dan International Labour Association (ILA) Mehmet Altunbaş sosyal girişimcilikte güçlü bir ağ sağlamak için Amsterdam şehri üzerinden sunum yaptı. Sunumunda Amsterdam’da uygulanan sosyal girişimcilik uygulamalarını aktardı. Çalışma kapsamında en iyi iki uygulama örnekleri Impact Hub ile Amsterdam Impact ziyaretleri yapıldı. STK’ları, araştırma merkezlerini, bilgi enstitülerini, yerleşik şirketleri, devlet kurumlarını ve fark yaratmak isteyen birçok genç ve yaratıcı girişimciyi birbirine bağlayarak canlı ve lider bir etki ekosistemi oluşturulması amaçlanıyor. Etkinlik katılımcıların değerlendirmeleri ile sona erdi. Program sonunda katılımcılara sertifika katılım belgesi verildi.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.