Tabit Smart Farming - Coşkun Yıldırım Ekotürk Tv’de!

Coşkun Yıldırım Ekotürk Tv’de!

Coşkun Yıldırım Ekotürk Tv’de!

 

Coşkun Yıldırım Ekotürk Tv’de!

Küresel piyasalarda neler oluyor? Dünyada gelişen olaylar Türkiye’yi nasıl etkiliyor? Değişen dünya düzeni ve değişen piyasalar ekonomimizi nasıl şekillendiriyor? Küresel çapta yankı bulan açıklamaların Türkiye’ye yansımalarının tartışıldığı Evren Bolgün’ün sunumuyla Ekotürk TV’de yayımlanan Perspektif Programına Tabit Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım konuk oldu.

 

Tabit Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, tarım sektörünün ekonomiye olan etkilerini paylaştı ve Evren Bolgün’ den gelen soruları yanıtladı.

 

Çiftçinin Üretmesi İçin Elimizden Geleni Yapmalıyız.

Yıldırım’ a göre çiftçi olmak; “dünyanın en cefakar ve vefakar işini yapmaktır, imkansızlıklar içerisinde, gecesini gündüzüne katarak en hayati ihtiyaç olan gıdanın sofralara ulaşmasını sağlamaktadır, toprağından kopmamak ve anayurdunu terk etmemek için var gücüyle mücadele etmektir” olarak tanımlarken çiftçinin üretmesi için elimizden geleni yapmamız gerektiğine vurgu yaptı.

 

Vodafone Akıllı Köy Projesini Gerçekleştirdik!

Vodafone’ un TABİT işbirliğiyle Aydın’ ın Koçarlı İlçesi’ne bağlı Kasaplar Köyü’ nde hayata geçirdiği Vodafone Akıllı Köy’de bitkisel üretimin ardından hayvansal üretimde de verim artışı alınmaya başlandığına ve yaklaşık iki yıl önce deneme çalışmalarına başlanan ve son 2 yıldır aktif bir biçimde kullanılmakta olan Ortak Sağım Sistemi’ ni tercih ederek geleneksel sağım yönteminden vazgeçen çiftçi sayısı 40’a ulaştığına değinen Yıldırım, proje ile küçük aile çiftçiliğine yönelik projelere de değindi.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.