Tabit Smart Farming - Sectors Together Special Together Special Edication Social Impact Etkinliği

Sectors Together Special Together Special Edication Social Impact Etkinliği

Sectors Together Special Together Special Edication Social Impact Etkinliği

 

Sectors Together Special Together Special Edication Social Impact Etkinliği

BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği), ve Öğrenci Ekibi ile birlikte düzenledikleri Sectors Together Special Together Special Edication Social Impact etkinliğine sosyal etki alanına yaptığı çalışmalarla toplumumuza etki eden ve rol model olan kişileri bir araya getirdi.

Etkinliğe Boğaziçi Üniversitesi mezunu, öğrencisi ve onların misafiri olan herkes katılım sağladı.

BÜMED Mustafa Kemal Atatürk Salonunda düzenlenen etkinlikte BÜMED Yönetim Kurulu Başkanı Önder Şahin açılış konuşmasında, “öğrencilere sosyal girişim projelerinde destek olup öğrencilerin önünü açıyoruz”dedi.

“Bir vatandaşın sorumlu olmadığı bir konu yoktur. Değişimi bir avuç insan gerçekleştirir. Herkesin değişim yaratabileceğine inanıyorum” diyerek konuşmasına başlayan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve GETEM Koordinatörü Hande Sart, Üniversite & Belediye gözünden sosyal etki temalı panelde bilgi ve deyimlerini katılımcılar ile paylaştı.

Beşiktaş Belediyesi Gençlik Merkezi Koordinatörü

Volkan Altınok, hertürlü çalışmanın sosyal etkilerini de görmezden gelemiyceğimizin altını çizerek “Katılımcı, şeffaf, veriye dayalı çerçeve çizmeliyiz” diyerek sahneyi sistemleri dönüştüren sosyal girişimcilere bıraktı.

Ashoka Türkiye Sosyal Girişimcilik Direktörü İstem Akalp, toplumsal girişimcilik alanına dair bir ekosistem yaratmak için, günün birinde bize ihtiyaç olmayacak bir dünya için çalışıyoruz diyerek fark yaratan beceriler; empati, ekip çalışması, yaratıcı problem çözme ve yeni liderlik konularına değindi.

Sonrasında Impact Hub İletişim ve Topluluk Sorumlusu Cansu Öner, topluluk analizlerinden bahsetti.

İMECE Direktörü Mustafa Özer ise “Sosyal inovasyon lineer birşey değil, bir sarmal, aynı hayatın kendisi gibi” sözlerinden sonra “bu problematik dünyada, sürdürülebilir büyüme ve sosyal adalet anlamında neler yapmalıyız”, diyerek önemli sorunun bu olduğuna dikkat çekti.

İyilik Hareketim Kurucusu Pınar Sabancı, Yanındayız Derneği Üyesi Derin Altan, insanların önlerinde bir örnek yok, gençlere yönelik yönlendirmeler anlamında çalışmalar yaptıklarına vurgu yaptılar.

TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucusu Tülin Akın, “İnsan birşey yapmaya başlamadan önce başkaları o insanın sınırlarını çizer, ama kimse benim sınırlarımı çizemez. Bende bu motivasyonla daha önce açılmayan bir sayfa açıp çiftçileri bilgilendirmeye başladım” diyerek TABİT olarak ve Tülin Akın olarak başarı dolu hikayesini katılımcılar ile paylaştı.Sivil Toplum Kuruluşları için Kaynak Yaratma Süreci Panelinde Fonzip Kurucusu Emre Danacı, Givin Kurucusu Başak Süer, ES Kariyer Engelli İstihdamı Kurucusu Esra Odabaşı konuşmalarını gerçekleştirdiler ve sonrasında Başarılı Sosyal Girişimcilik Örneği: SosyalBen Panelinde SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi konuşmasını yaptı ve son olarak kapanış konuşmasını SosyalBen Destekçisi Hakan Sabancı gerçekleştirdi.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.