Tabit Smart Farming - TEMA Hazır Ya Siz?

TEMA Hazır Ya Siz?

TEMA Hazır Ya Siz?

 

TEMA Hazır Ya Siz?

Ülkemizde bulunan 22 ilde gerçekleşen TEMA Vakfı Yerküreye Saygı etkinlikleri Hatay’da da başlıyor. İlçe temsilcileri ve gönüllüleriyle birlikte 2020 yılındaki projeleri görüşmek üzere bir araya gelen TEMA Hatay, yeni yılda ilkokul ve ortaokullarla çalışmalar yürüteceğini duyurdu.

TEMA, Yerküreye Saygı: İklimi Koru ve Ağaç Kardeşliği projelerinin duyurusu yapıldı.

Arsuz, İskenderun, Kırıkhan ve Antakya'da Projeler Yürütülecek

Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde TEMA Vakfı Hatay İl Temsilcisi Zehra Güngördü temsilciliğinde il ekibi ve gönüllülerle toplantı düzenlendi. Toplantıda İl Temsilcisi Güngördü, TEMA Vakfı’nın yeni projeleri tanıttı. Projelerin Arsuz, İskenderun, Kırıkhan, Antakya ilçe sorumlularıyla yürütüleceği belirtildi. Basılı materyallerle ilerleyecek olan etkinliklerin amacı “İklim değişikliğine karşı üretebilecek çözüm önerilerinin geliştirilmesi” olarak kaydedildi.

Antakya Ata Koleji'nde Yerküreye Saygı: İklimi Koru Projesi Yürütülecek

Çocukların, mevsimlere bağlı doğadaki değişimleri fark etmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Yerküreye Saygı: İklimi Koru Projesi, Antakya Ata Koleji’nde yürütülecek.

Üçüncü ve dördüncü sınıfların dahil edildiği projede çocuklara verilen oyun kartlarıyla iklim değişikliğinin nedenleri ve sonuçları tartışılacak. Yerküreye Saygı: İklimi Koru Projesi tamamlandıktan sonra ilkokullarla birlikte Ağaç Kardeşliği Projesi’nin çalışmaları başlayacak. Toprakla ve fidanla iç içe ilerleyecek olan projenin hedefi çocukların doğa ile giderek azalan ilişkilerini deneyimlerle güçlendirerek öğrenmelerini sağlamak olacak. Ağaç Kardeşliği Hatay’da Antakya Vali Teoman İlkokulu, Defne Ekin Koleji ve Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulunda yürütülecek.

15 Mart'ta Anemon Otel'de Tarımda Kadının Rolü İşlenecek

TEMA Vakfı ve Hatay Kadın Hakları Komisyonu iş birliği ile 15 mart Pazar günü saat 14.00’te Anemon Otel’de Tarımda Kadının Rolü konuları işlenecek. TEDx İstanbul konuşmacıları Tanfer Dinler, Ebru Baybora Demir ve Tülin Akın ve Hatay’da öncü olmuş isimler konuşma yapacak. Başarı hikayeleriyle insanlar için somut örnekler olan TEDx konuşmacıları, insanlara ilham vermek üzere kadınların kalkınmasının önemi hakkında konuşacak.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.