Tabit Smart Farming - Tabit, Tarım 4.0 Ekibi İle Toplantı Yaptı

Tabit, Tarım 4.0 Ekibi İle Toplantı Yaptı

Tabit, Tarım 4.0 Ekibi İle Toplantı Yaptı

 

Tabit, Tarım 4.0 Ekibi İle Toplantı Yaptı

Eyüp Sultan Belediyesi, Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Tarım 4.0 Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Projesi kapsamında Tarım 4.0 Ekibi, Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Tarım 4.0 Ekibi’nin gelecekte Tabit ile birlikte yapmak istediği eğitimler için, görsel olarak ne tür teknolojiler kolaylıkla çiftçiler ile buluşturulabilir sorusu tartışıldı. Tabit yetkilileri, Tarım 4.0 Ekibi’nin ilgisine paralel olarak ürünler ve içerikleri hakkında detaylı bir şekilde sunum gerçekleştirdiler.

Ürünleri, projeye uyarlama noktasında tartışılan bir görüşme gerçekleşmiş oldu.

Projenin hem akademik boyutu hem de pratik boyutu için farklı planlamalar ve eylemler gerçekleştiren Tarım 4.0 Ekibi, akademik çalışmalar, literatüre katkı sağlaması ve diğer belediyeler ile paylaşılması açısından faydalı alanlardan farklı bilgilerin bir araya getirme amacında ilerleme kaydetti.

WWF, Doktar, Kibele Project ie toplantı yapan Tarım 4.0 Ekibi, proje kapsamında, bu kompost yöntemlerini daha detaylı bir şekilde araştırarak hem akademik hem de pratik sonuçların gözlemleneceğini aktardı. Böylece kompost yöntemlerinin karşılaştırmalı analizleri yapılabilecek ve bölgedeki küçük ölçekteki tarım için ideal yöntem bulunmuş olacak.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.