Tabit Smart Farming - Tabit Türkiye’nin Davos’unda Yerini Aldı

Tabit Türkiye’nin Davos’unda Yerini Aldı

Tabit Türkiye’nin Davos’unda Yerini Aldı

 

Tabit Türkiye’nin Davos’unda Yerini Aldı

Tabit Kurucu Ortağı Tülin Akın, Türkiye’nin Türkiye’nin Davos’u Ortak Paylaşım Forumu’na Katıldı. “İşimizin Yarınında Kadın” konulu oturumda yer alan Akın, kadın girişimciliği konusunda fikirlerini dile getirdi.

Tabit kurucu Ortağı Tülin Akın,Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) başkanlığında, HAK-İŞ ve TÜRK-İŞ iş birliğinde hayata geçirilen 2020 etkinliğinde “İşimizin Yarınında Kadın” oturumuna konuşmacı olarak katıldı. Akın, oturumda kadınların iş dünyasındaki yeri, ekonomiye katkısı, girişimcilik çalışmaları, metal yakalıların geleceğin iş dünyasındaki yeri konularında fikirlerini dile getirdi. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ile birlikte hayata geçirilen Genç Dönüşüm Eğitim Programıyla ilgili de katılımcılara bilgi aktarılan oturumun son bölümünde, öğrencilerin videosuyla otura son verildi. Yapılan oturumla ilgili bilgi veren Akın, bu tür programların farkındalık yaratılması konusunda önemli olduğunu belirterek oturum sonrasında alınan ortak kararlarla ilgili yaptığı açıklamada, “İşimizin Yarınında Kadın konusunda ülkemizde gelişmiş ülkelerin gerisinde kalan kadınların istihdama katılımda düşük oranları ortak sorunumuz olarak benimsiyoruz. Ülkemizin güçlenmesi ve rekabet gücünün artması için bu alanda gelişim sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Kadınların başta kamu yönetimi olmak üzere ekonomik ve sosyal, bütün işkollarında işgücüne katılımını artıracak ve liderlik ve yöneticilik pozisyonlarındaki temsilini artıracak programların hayata geçirilmesi ortak beklentimizdir.

Yetkinlikleri uygun genç kadınlarımızın iş dünyasının beklentilerine uygun olarak mesleki eğitim almaları ve istihdama kazandırılmaları; başta kamu yönetimi olmak üzere, ekonomik ve sosyal bütün işkollarında kadın çalışan sayısını artıracak programların desteklenmesi ortak hedefimizdir. Kadınların liderlik ve yöneticilik pozisyonlarındaki temsillerinin artırılmasını desteklemek amacıyla, geleceğin liderleri olmaya uygun yetkinlikler taşıyan genç üniversite öğrencisi kadınlar ile genç kadın çalışanların liderlik vasıflarını ve özgüvenlerini destekleyecek bir eğitim programının örnek teşkil edecek şekilde hayata geçirilmesi de başka bir ortak hedefimizdir.” Dedi. TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TİSK, bu yıl ikincisi düzenlenen ve yaklaşık bin kişiye ulaşan Ortak Paylaşım Forumu’nun ardından yapılan ortak açıklamada, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TİSK olarak Ortak Paylaşım Forumu 2020’de ele alınan üç ana konunun, forumun bu seneki teması olan “Türkiye’yi Üretim Üssü Yapmak için: Birlikte Üretelim” hedefine ulaşmak ve ülkede çalışma hayatını geliştirmek için son derece önemli olduğuna inanıldığı belirtildi.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.