Tabit Smart Farming - Tülin Akın, Ekotürk TV de

Tülin Akın, Ekotürk TV de

Tülin Akın, Ekotürk TV de

 

Tülin Akın, Ekotürk TV de

TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın, Ekotürk TV'de Seçil Topaloğlu'nun sunduğu "Yaşanabilir Dünya" programına konuk oldu. Programda, iklim değişikliğine uyum süreci, akıllı tarım sistemleri, kadın çiftçilerin ve genel olarak çiftçilerin karşılaştığı temel sorunlar, 2050'lere doğru gıda erişimi ve israfı gibi kritik konular üzerine derinlemesine konuşmalar gerçekleştirdi.

Tülin Akın, konuşmasında iklim değişikliğinin tarım üzerindeki etkilerini ve bu etkilerle başa çıkmak için akıllı tarım teknolojilerinin önemini vurguladı. Ayrıca, kadın çiftçilerin karşılaştığı zorlukları ve bu zorlukların üstesinden gelmek için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gıda israfı ve 2050'lere doğru gıda erişimi konularında da önemli bilgiler paylaşarak, sürdürülebilir tarımın geleceği için atılması gereken adımlara dikkat çekti.

Programda ayrıca, Tülin Akın'ın Davos’ta 2018 yılında Dünya’nın en iyi sosyal girişimcisi seçilme hikayesi de yer aldı. Akın, bu ödülü almasının arkasındaki süreçleri ve ilham verici deneyimlerini izleyicilerle paylaştı.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.